Tomorrow

Yükselen Trend : Linktree

Yükselen Trend : Linktree

Yükselen Trend : Linktree

Eğer siz de Kovid-19 sebebiyle evde, dolayısıyla da sosyal medyada daha fazla vakit geçirir olduysanız bir çok sosyal medya fenomeninin profilindeki “linktree.ee” bağlantısı dikkatinizi cezbetmiş olmalı. Özellikle son dönemde mecburen dahil olduğumuz karantina sürecinde gerek dijital haberleşme, gerekse ticari faaliyetler için kullanılmaya başlayan Linktree aslında birden fazla dijital alanda boy gösterenler için kullanılması şart ve oldukça etkili bir platform. Örneğin; birden çok alanda hizmet sağlayan kurumsal bir firma Linktree’yi kullanarak tüm grup firmalarının web sitelerini, müşterilerinin kolayca ulaşabileceği tek bir platformda sunabilir. Böylelikle tek bir link ile müşterilerinin hangi ürün ya da ürün grubuna ihtiyaçları varsa hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayabilir. Çünkü Instagram’da profil kısmına tek bir link ekleme şansınız mevcut. Servisin bu anlamda en güzel tarafı, kullanıcının tekrar tekrar Instagram açıklamasına yeni linkleri yerleştirmekten kurtarması.

Çok hızlı bir şekilde üyelik oluşturabileceğiniz Linktree sayesinde web siteniz, köşe yazılarınız, Instagram, Twitter, LinkedIn, facebook, Youtube, Pinterest ve daha bir çok sosyal medya aracınıza tek bir yerden erişim verebilirsiniz. Ücretli (PRO) ve ücretsiz olmak üzere iki üyelik seçeneği bulunan platformu PRO seviyesinde kullanmak isterseniz şimdilik aylık 6 $ (USD) ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak ücretsiz versiyonu da gayet başarılı ve asgari oranda yeterli gibi duruyor.

Ücretsiz versiyonunda Linktree’nin sunduğu hizmetler;

  • Sınırsız link bağlayabiliyorsunuz. Yani kullandığınız sosyal medya kanallarının tamamına erişim verebilir dilediğiniz kadar link ekleyebilirsiniz.
  • Profilinize görsel (avatar) yükleyebilirsiniz.
  • Bağlantıların tıklanma sayısını görebilirsiniz.
  • Sınırlı sayıda (şimdilik 9 adet) tema seçeneklerinden dilediğinizden yararlanabilirsiniz.

PRO versiyonunu kullanıldığında ise raporlama ve analiz araçları kullanıcıya müşteri kitlesi ve ziyaretçi profili hakkında bilgiler de verebiliyor. Bunun yanı sıra e-posta ile ziyaretçilere ulaşabilme, daha fazla temaya erişim izni, bağlantı tıklanmalarının günlük trafiğini görebilme, video bağlantıları da paylaşabilme ve siteleriniz için logo ekleyebilme gibi daha üst düzey hizmetler sunuyor. Dolayısıyla şayet Linktree’yi fenomen olmaktan ziyade e-ticaret faaliyetleriniz için kullanıyorsanız PRO versiyonu tercih ederek daha etkin bir erişim sağlayabilirsiniz. Bu bağlamda kurumsal  ya da e-ticaret firmalarının Pro versiyonu tercih etmeleri yerinde bir karar olacaktır.

Dijital medya üzerinden kazanç sağlayan ve birden fazla alanda faaliyet gösteren kurumsal firmalar için hayatı kolaylaştıracak gibi görünen Linktree’nin şu an yalnızca web erişimi mevcut. Henüz bir uygulaması bulunmayan Linktree için Apple Store’un mu yoksa Google Play’in mi elini çabuk tutacağı merak konusu.

Teşekkürler,
Elif İrem YAVUZER

Bu yazıyı paylaş:

Yorum gönder