Tomorrow

Yapay Zeka Fabrikası ile Bilgi Üniversitesi Arasında İş Birliği

Yapay Zeka Fabrikası ile Bilgi Üniversitesi Arasında İş Birliği

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile Yapay Zekâ Fabrikası, girişimcilik ve inovasyonun buluşma noktasında iş birliği yapıyor. Bu iş birliği, “Teknolojide Girişimcilik ve İnovasyon” yüksek lisans programı öğrencilerine sektördeki son trendler ve pratik uygulamalar hakkında derinlemesine bilgi sunacak. Girişimcilere yatırımcı ve girişimci bakış açısıyla rehberlik edilecek. Ayrıca, BİLGİ Spark Up’ta yer alan girişimcilere açık olan seminerler, mentorluk ve desteklerle öğrencilere kendi girişimlerini kurma yolculuklarında yardımcı olacak. İş birliğinin, yenilikçi düşünceleri teşvik ederek öğrencilere ve topluluğa değerli fırsatlar sunacağına inanılıyor.

İş Grubu Yeni Nesil Girişimcilik Başkanı Barış Karakullukçu, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile gerçekleştirdikleri iş birliğini gençlere üniversite yıllarında girişimcilik deneyimi yaşatma açısından önemli bulduklarını belirtti.

Karakullukçu, seçtikleri girişimlerin hızla büyüme potansiyeline sahip olmasına, yapay zeka teknolojileriyle anlamlı bir sorunu çözmesine ve hem ülke hem de banka ve müşterileri için değer yaratmasına önem verdiklerini vurgulayarak, “Bu sayede ülkemizde nitelikli iş gücünün ve refah seviyesinin artmasına da katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Yapay Zeka Fabrikası Programı’nda girişimlere terzi usulü, tam olarak hangi noktada ihtiyacı varsa o noktada destek sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamada, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Ege Yazgan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gonca Gunay ve Teknolojide Girişimcilik ve İnovasyon Yüksek Lisans Programı Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Dr. Cagla GUL SENKARDES’e iş birliği ve destekleri için teşekkür edildi.

Bu yazıyı paylaş: