Tomorrow

Üretken Yapay Zekada Yeni Bir Sınır: Orby AI

Üretken Yapay Zekada Yeni Bir Sınır: Orby AI

Üretken yapay zeka, birçok kişi tarafından verimlilik artırıcı bir güç olarak görülse de, modellerin hata yapma eğilimi göz önüne alındığında bu tür iddialar için henüz erken olabilir. Ancak bazı kurucular, analistler ve yatırımcılar, üretken yapay zekanın bir sonraki büyük adım olduğuna kesinlikle inanıyor.

Bu inanca sahip iki kurucu Bella Liu ve William Lu’dur. Şirketleri Orby AI, veri girişi, belge işleme ve form doğrulama gibi çeşitli iş akışlarını otomatikleştiren bir üretken yapay zeka platformu geliştiriyor.

Birçok startup, tekrarlayan ve monoton arka ofis iş süreçlerini otomatikleştirmek için araçlar sunuyor. Bunlar arasında Parabola, Tines, Sam Altman destekli Induced AI ve Tektonic AI gibi isimler bulunuyor. Automation Anywhere ve UiPath gibi köklü şirketler de üretken yapay zeka yarışında yerini alıyor.

Ancak Liu ve Lu, Orby’nin teknolojisinin öne çıktığını iddia ediyor. Orby, iş akışlarını gerçek zamanlı olarak öğrenme ve bunlara adapte olma yeteneğine sahip. Ayrıca, bir işletmenin yapılandırılmamış verilerindeki kalıpları ve ilişkileri anlayabilmesi de önemli bir avantaj olarak belirtiliyor.

Orby’nin CEO’su Liu, “Orby’nin platformu, çalışanların işlerini nasıl yaptıklarını gözlemleyerek, belirli düzeyde akıl yürütme ve anlayış gerektiren karmaşık görevler için otomasyonları otomatik olarak oluşturabiliyor” diyor. “Bir çalışanın bilgisayarına yüklenen yapay zeka aracısı, daha fazlasını öğrendikçe modeli uyarlayarak otomasyonları etkili bir şekilde izler, öğrenir ve üretir.”

Liu ve Lu, 2023 yılında gizlilikle başlattıkları Orby ile, çalışanların düşük seviyeli kararlarını anlayıp soyutlayarak, onların daha karmaşık ve yaratıcı işlere odaklanmasını sağlayacak bir yapay zeka geliştirmeyi hedefliyor.

Bu yazıyı paylaş: