Tomorrow

Türkiye İş Bankası “100 Köye İnternet” Projesi

Türkiye İş Bankası “100 Köye İnternet” Projesi

Kars – Geçitköy |Haziran 2024

“49 köy şu anda bekleme listesinde. 182 köyle projeyi tamamlamış olacağız.” İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran

İş Bankası ve bankanın bilgi teknolojileri iştiraki İşNet, sosyal ve dijital kapsayıcılığı arttırmak, dijital uçurumun önüne geçmek amacıyla bu yılın başında “100 Köye İnternet” projesini hayata geçirdi.

İş Bankası’nın 100. kuruluş yıl dönümü çerçevesinde yürütülen proje, kırsal alanlarda internet erişimi sağlayarak, bu bölgelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmayı; teknolojinin eğitimden ekonomiye her alanda sunduğu avantajların erişilebilirliğini artırmayı amaçlıyor.

“100 Köye İnternet” projesi için ilgili köyde internet bağlantısının olmaması, ev interneti altyapısının bulunmaması, herhangi bir mobil operatörün kapsama alanının dışında kalması, elektrik ve ulaşım imkanlarına sahip olması köy seçimindeki kriterleri oluşturuyor.

İşNet servis sağlayıcıları aracılığıyla uydu üzerinden internet bağlantısı sağlanan proje ile şu ana kadar 133 köyde kurulumlar tamamlandı. Kurulum yapılan köyler, İş Bankası’nın Bölge Müdürlüklerinin yaptığı ön araştırma ve ziyaretler ile gelen talepler dikkate alınarak belirlendi.

Bu yazıyı paylaş: