Tomorrow

Tomorrow Film Önerisi: Ters Yüz 2 (Inside Out 2)

Tomorrow Film Önerisi: Ters Yüz 2 (Inside Out 2)

Yönetmen koltuğunda Kelsey Mann’ın oturduğu ve ilk filmi Oscar Ödülü alan bu animasyon, Pixar Animasyon Stüdyoları tarafından üretilmiştir.

İlk filmde; Minnesota’da oldukça mutlu bir hayat süren Riley, 11 yaşına geldiğinde ailesinin San Francisco’ya taşınma kararı ile oldukça çalkantılı bir duygu silsilesinin içine düşer. Tabii bunda zihninde yaşayan ve beş ana duygu olan; Neşe, Üzüntü, Korku, Öfke ve Tiksinti’nin de payı büyüktür.

Duyguların yöneticisi konumunda olan Neşe, bir yandan bu yer değişikliği sebebiyle başına gelen aksiliklerle mücadele ederken, diğer yandan da Riley’e mutluluğu ulaştırmaya ve bunu diğer duyguların iş birliği ile gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Yapım, özellikle çocukların iç dünyasını ve ‘duygu’ kavramının ne kadar önemli olduğunun altını çizmiştir.

14 Haziran Cuma günü vizyona giren devam filmi ise artık bir ergen olan ve çok daha çılgın, kişiselleştirilmiş duygularla uğraşmak zorunda olan Genç Riley’nin maceralarını konu ediyor. Riley, artık tam bir ergendir ve bu durum kumanda merkezinde karışıklığı neden olur…

Bu yazıyı paylaş: