Tomorrow

TechWolf, Felix Capital Liderliğinde 43 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

TechWolf, Felix Capital Liderliğinde 43 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Çalışan becerileri verilerini sunan Belçika merkezli TechWolf, Felix Capital’in liderlik ettiği Seri B yatırım turunda 43 milyon dolar topladı. Bu yatırım turuna ilk kez ortak bir yatırım içinde yer alan üç büyük İK devi SAP, ServiceNow Ventures ve Workday Ventures da katıldı. Ayrıca, Acadian Ventures, Fortino Capital Partners, Notion Capital, SemperVirens, 20VC ve DeepMind ile Meta’dan ismini açıklamayan bazı yapay zeka liderleri de yatırım yapanlar arasında bulunuyor.

2018 yılında kurulan TechWolf, şirketler için yapay zeka destekli bir platform sunarak çalışan becerilerini daha doğru yönetmelerine yardımcı oluyor. Platform, şirketlerin mevcut İK ve iş uygulamalarına bağlanarak, yüksek kaliteli veriler elde ediyor ve bu verilerle çalışanların ilgi alanları ve becerilerini analiz ediyor. Şirketler, bu veriler sayesinde çalışanların hangi pozisyonlarda çalışmaları ve hangi eğitimlere gitmeleri gerektiği gibi önemli kararlara daha bilinçli bir şekilde cevap bulabiliyor. Ayrıca, bu veriler ekiplerin farklı projelerle bağlantı kurmalarına yardımcı olarak işe alma süreçlerinde de kılavuzluk ediyor.

Felix Capital Ortağı Julien Codorniou, TechWolf’a yapılan yatırım hakkında şu ifadelerde bulundu: “Felix Capital olarak, Avrupalı yapay zeka girişimlerinin istikrarlı yeniliklerinden etkilenerek yapay zekanın İK üzerindeki etkisini keşfetmeye önemli kaynaklar ayırdık. TechWolf’un müşterilerini tam teşekküllü ‘beceri bazlı organizasyonlara’ dönüştürme yeteneğinden özellikle etkilendik. Bu dönüşüm, esnekliği teşvik eder, yeniliği artırır ve çalışanların katılımını yükseltir. Sonuç olarak, yetenek kullanımını optimize eder ve sürekli öğrenmeyi teşvik eder.”

TechWolf’un kurucu ortağı ve CEO’su Andreas De Neve, “Yatırımcılarımızın desteği ve güveni için minnettarız; bu yatırım turu, herkesin iş yerinde gelişmesine yardımcı olma vizyonumuzu hızlandıracak.” dedi.

Bu önemli yatırım, TechWolf’un vizyonunu genişletmesine ve daha fazla şirkete hizmet sunarak iş dünyasında yenilikçi çözümler üretmesine olanak sağlayacak. TechWolf’un hedefi, iş yerlerinde yetenek yönetimini optimize ederek, çalışanların ve şirketlerin potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak.

Bu yazıyı paylaş: