Tomorrow

Sipay, EMEA Bölgesinde Hızlı Büyümesini Tescilledi

Sipay, EMEA Bölgesinde Hızlı Büyümesini Tescilledi

Fintek dünyasının öncü kuruluşlarından Sipay, başarısını uluslararası alanda da kanıtladı. Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesinde fintek kategorisinde birinci sırada yer alan Sipay, yıllık 10 katın üzerindeki büyüme oranıyla Deloitte EMEA Teknoloji Fast 500 listesine 187. sıradan giriş yaptı. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki (EMEA) en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği bu prestijli listede Sipay, yüzde 958 oranındaki yıllık büyüme performansıyla dikkat çekti ve ilk 200 arasında yer alan tek Türk fintek şirketi oldu.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesinde, üç yıllık büyüme verilerine göre 22 katlık bir artışla fintek sektöründe lider, genel sıralamada ise dördüncü sırada yer alan Sipay, bu başarısını uluslararası arenaya taşıyarak önemli bir başarıya imza attı.

Sipay Kurucusu Nezih Sipahioğlu, elde edilen başarıya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “EMEA bölgesinde hızlı büyümemizi tescillemekten son derece mutlu ve gururluyuz. En hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında bizleri Türkiye’de alanımızda zirveye, EMEA bölgesinde üst sıralara taşıyan sürdürülebilir büyümemizin arkasında kararlı, titiz ve özverili bir ekip çalışması bulunuyor. Olağanüstü çabaları için ekip arkadaşlarımın her birine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Sektörün en hızlı büyüyen şirketi olarak Türkiye’de sektör liderliğine emin adımlarla ilerliyoruz,” dedi.

Bu yazıyı paylaş: