Tomorrow

Roamless, “Kullandıkça Öde” Modeliyle Yeni Bir Çağ Başlatıyor

Roamless, “Kullandıkça Öde” Modeliyle Yeni Bir Çağ Başlatıyor

Tek eSIM ile dünya genelinde çalışan ve sabit planlar yerine “kullandıkça öde” modeli sunan mobil uygulama Roamless, BAE merkezli Shooroq Partners liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 5 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım turuna Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi fonları Revo Capital, Paribu Ventures, Finberg ve DeBa Ventures da katıldı.

Geçtiğimiz yıl temelleri atılan Roamless’ın kurucu ekibinde Ali Gazioğlu, Asım Alp, Cengiz Öztelcan, Emre Demirel ve Selim Aykut bulunuyor. Yaklaşık 30 kişilik bir ekibe sahip olan Roamless, merkezi ABD’nin Delaware eyaletinde konumlanıyor.

2023 yılının sonunda Apple App Store ve Google Play Store üzerinden piyasaya sürülen Roamless, özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa’daki kullanıcılar arasında popülerlik kazandı ve kısa sürede dünya genelinde 120 bin kullanıcıya ulaştı.

Roamless’ın kurucu ortağı ve CEO’su Emre Demirel, yatırımın ardından yaptığı açıklamada, “Bugün Roamless olarak önemli bir kilometre taşını daha geride bırakıyoruz. Kullanıcı sayımız kısa sürede 15 binden 120 bine ulaştı. Hizmet verdiğimiz ülke sayısı ise 60’dan 165’e yükseldi. 30 kişilik yetkin bir kadro ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Shooroq ve Finberg gibi saygın yatırımcıların desteğiyle toplanan fon miktarımızı 5 milyon dolara çıkarmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yatırım, küresel telekom sektöründe dijital dönüşüme liderlik etme misyonumuzu hızlandırmamıza yardımcı olacak. Destekleri için tüm kullanıcılarımıza, yatırımcılarımıza ve ekibimize teşekkür ederim. Bu yolculukta daha pek çok başarıya imza atacağımıza inanıyorum,” dedi.

Roamless ekibinin büyüme yolculuğuna destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Revo Capital Kurucu Ortağı ve CEO’su Cenk Bayrakdar ise, “Telekomünikasyon ve yazılım alanlarında uzmanlığa sahip kurucu ekibin yüksek motivasyonu ve yetkinliğine güveniyoruz,” açıklamasında bulundu. Paribu Ventures Direktörü Utku Dördüncü ise Roamless’ı heyecan verici bir girişim olarak tanımlayarak, küresel çapta geniş bir kullanıcı kitlesine çeşitli hizmetler sunma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Shorooq Partners’ın kurucu ortağı Mahmoud Adi, Roamless’a yaptıkları yatırımın stratejik önemine dikkat çekerek, “Roamless’ın yurtdışı internet erişimine yönelik yenilikçi yaklaşımı, geleneksel modelleri yeniden tanımlayan girişimlere yatırım yapma vizyonumuz ile örtüşüyor. Bu yatırım, Roamless’ın potansiyeline olan güvenimizi ve Türk teknoloji ekosistemine olan inancımızı yansıtıyor,” dedi.

Roamless, yenilikçi yaklaşımı ve dinamik ekibi ile küresel mobil hizmet sektöründe yeni bir dönem başlatıyor. Toplanan bu yeni yatırım ile Roamless’ın büyüme yolculuğunda daha pek çok başarıya imza atacağına inanılıyor.

Bu yazıyı paylaş: