Tomorrow

Pluxee, Madrid Merkezli Cobee’yi Satın Aldı

Pluxee, Madrid Merkezli Cobee’yi Satın Aldı

Şirketlerin çalışanlarına esnek yan haklar sunmasına yardımcı olan Pluxee, eski adıyla Sodexo, Madrid merkezli dijital yan haklar platformu Cobee’yi finansal detayları açıklanmayan bir anlaşmayla satın aldı.

Cobee, Borja Aranguren Herrera, Daniel Olea Martin ve Nacho Travesi tarafından 2018 yılında kurulan bir girişim olarak, şirketlerin çalışanlarına sundukları yan hakları daha verimli yönetmelerine olanak tanıyan yenilikçi dijital çözümler sunuyor. Hem web sitesi hem de mobil uygulama üzerinden erişim imkanı sunan Cobee, çalışanların bireysel ihtiyaçlarına göre yan haklarını özelleştirmelerine olanak tanıyor.

Avrupa pazarında özellikle İspanya ve Meksika’da hızlı bir büyüme gösteren Cobee, modern şirketlerin gereksinimlerini karşılayan ve çalışanların yaşam kalitesini artıran hizmetler sunuyor. Halihazırda 1.500’den fazla şirketle çalışan ve 100 binden fazla kullanıcıya hizmet veren girişim, yemek kuponlarından eğitime, sağlıktan hayat sigortasına, fiziksel refahtan çalışan indirimlerine kadar 12’den fazla ürün sunuyor.

Bu stratejik satın alımla birlikte Pluxee, küresel çapta teknoloji yeteneklerini artırmayı ve İspanya’daki liderlik konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Anlaşma, düzenleyici kurumların onayını bekliyor.

Pluxee’nin CEO’su, “Cobee’nin yenilikçi yaklaşımı ve hızlı büyümesi, Pluxee’nin küresel stratejisiyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu satın alma, çalışan yan hakları pazarında daha da güçlü bir konuma gelmemizi sağlayacak ve müşterilerimize daha geniş kapsamlı hizmetler sunmamıza olanak tanıyacak.” şeklinde konuştu.

Bu yazıyı paylaş: