Tomorrow

Midas Games’e 1 Milyon Dolar Yatırım

Midas Games’e 1 Milyon Dolar Yatırım

Türkiye merkezli oyun stüdyosu Midas Games, rekabetçi mobil oyunlara odaklanarak Ludus Ventures‘ın yeni GSYF fonundan 1 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Kurucuları arasında Selçuk Korateş, Hikmet Duran, Fatih Karadeniz, Mert Ulutaş, Emre Öztürk ve İlkim Ülgen‘in bulunduğu Midas Games, oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmayı hedefleyerek yetenek, strateji ve azmi ödüllendiren mobil oyunlar üretiyor. İkinci yarıdan itibaren piyasaya sürmeyi planladıkları ilk oyunlarıyla “Midas Dokunuşu” efsanesini yeniden tanımlamayı amaçlayan firma, oyuncuların yeteneklerini sergileyebilecekleri ve rekabet duygularını körükleyecek oyunlarla pazarda yer almayı hedefliyor.

Kurucu ortaklar Hikmet Huran, Emre Öztürk ve Mert Ulutaş, Gigantic Games’ten Midas Games’e geçerek oyun geliştirme sürecinin temelini oluştururken, CTO rolünü Türkiye’nin en büyük mobil pazarlama platformunun teknik altyapısını geliştiren Fatih Karadeniz yürütüyor. Legal operasyonları ise Bilişim ve Mobil Oyun Hukuku konusunda uzmanlaşmış İlkim Ülgen yürütürken, CEO koltuğunda ise daha önce Rollic’te üç yılı aşkın süre çalışan Selçuk Koreteş oturuyor.

Yatırıma ilişkin görüşlerini paylaşan Midas Games kurucu ortağı ve CEO’su Selçuk Korateş, pazarın potansiyeline inandıklarını ve ekibin gücünün bu potansiyeli gerçeğe dönüştüreceğini belirtti. Ludus Ventures’ın kurucu ortağı Mehmet Ayan ise, ikinci fonlarının ilk yatırımını Türk oyun sektörünün uluslararası alanda öne çıkmasına yardımcı olacak Midas’a yaptıklarını ve onların serüvenlerine eşlik etmekten heyecan duyduklarını ifade etti.

Bu yazıyı paylaş: