Tomorrow

Microsoft Teams İle Gelen Dijital Ofis Deneyimi / Live Meeting Deneyimi

Microsoft Teams İle Gelen Dijital Ofis Deneyimi / Live Meeting Deneyimi

Dijital platformlar üzerinde çalışmaya geçiş hep beklediğimiz ama bu kadar ani olmasını tahmin edemediğimiz bir süreçte ilerledi. Dijitalleşme, dijital iş yeri olma kavramlarına uzak ve önyargıyla yaklaşan birçok şirket hala mevcut. Ancak şu an yaşanılan durumla birlikte uzaktan çalışma kavramı hayatımızın her alanında ister istemez var olmaya devam edecek.

Bu süreçle başlayan ve önemini arttıran dijital ofis kavramı, ofislere geçilmeye başlandığı zaman bile iletişim süreçlerini dijital üzerinden tek bir merkezden yürütme fikri önemini daha da arttıracak. Şirketler gördü ki artık yeni teknolojilere ve dijitalleşmeye önyargılı yaklaşmak rekabetçi pazarda geri kalmalarına neden olacak. Bu durumda şirketlerin veya kurumların değişimlere ayak uydurabilmek için çalışma modellerini dijitalleşmeye taşırken bu konuda iyi bir yol arkadaşı bulması kaçınılmaz olacak.

Uzaktan eğitim veya şirket içindeki iletişimin düzenli ve çalışanların iş takibini rahat yapabilmesi için birçok kuruluş Microsoft Teams’i kullanmayı tercih ediyor. Bu sayede dijital şirket olma süreçlerini en iyi şekilde deneyimleyebiliyorlar.

Microsoft Teams, etkinlik ve toplantıların iptal edilmemesi ve online üzerinden güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi için deneyimleyebilmenin en eğlenceli ve kolay yolu. Özellikle yeni gelen güncellemelerle kendinizi daha çok ofis ortamında hissedebileceğiniz seçenekler sunmaya devam ediyor. Hatta toplantılarınız sırasında yeni gelecek özellik olan el kaldırma özelliği ile söz hakkı alabilir ve konuşmanıza başlayabilirsiniz. Sunumlarınızı ekran paylaşımı özelliği sayesinde karşı tarafla paylaşabilir ve sunumunuzu yapabilirsiniz. Toplantı odasında yapmaktan tek farkı ise evde olmanız…

MS Teams gibi kurum içi iletişimi güçlendirecek platformlar sadece iş süreçlerinde kolaylık sağlamıyor, sosyalleşme imkanınızın oldukça kısıtlandığı bu dönemde motivasyon kaybı ve depresyon gibi sorunlar yaşayan kişiler üzerinde destekleyici bir araç oluyor. Birbirinizle film, dizi, kitap önerdiğiniz, üzerine tartışabildiğiniz, görüntülü konuşmalar yaparak karşılıklı kahvelerinizi yudumlayabildiğiniz bir alan yaratabiliyorsunuz. Fiziksel olarak ofis ortamında yapabildiğiniz tüm süreçlerinizi dijital üzerinden de sürdürebiliyorsunuz. Örneğin birlikte hala geleneksel Happy Hour’larınızı yapabilir, ertelemek zorunda kalmazsınız.

Geçtiğimiz günlerde PEAKUP; Türkiye’nin önde gelen birçok şirketinin CIO’sunun bulunduğu CIO TURKEY grubu ile “Uzaktan Çalışma ve Dijital İletişim Zirvesi” gerçekleştirdi. Bu etkinlik sonrasında CIO TURKEY iletişimini WhatsApp’tan Teams’e geçirdi. Birçok CIO, firmasında Teams’e geçiş kararı aldı.

Microsoft Teams’i ve iş süreçlerini kolaylaştırdığı çözümleri detaylıca incelediğimiz ve deneyimleme fırsatı sunduğumuz etkinliğimizde CIO, Turkey ekibi tüm iletişimini Teams üzerine taşımaya ve kolaylaştıran çözümlerinden yararlanmaya karar verdi. Artık tüm iletişim süreçlerini tek bir merkezden hızlı bir şekilde yürüterek iletişimlerini sürdürebilecekler.

Etkinliğin video kaydını izlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz

https://peakup.org/blog/uzaktan-calisma-ve-dijital-iletisim-zirvesi/

Teşekkürler,
Hande Tarhan

Bu yazıyı paylaş:

Yorum gönder