Tomorrow

Laton Ventures’ten 35 Milyon Dolarlık İlk Fon!

Laton Ventures’ten 35 Milyon Dolarlık İlk Fon!

Laton Ventures, oyun ve interaktif eğlence sektörüne yönelik yatırımlar için 35 milyon dolarlık ilk fonunu oluşturdu. Şirket, Türkiye’deki oyun girişimlerine küresel çapta lider bir yatırımcı olmayı hedefliyor. Fonun öne çıkan özelliği, sektörden gelen deneyimli partnerlerin katılımıdır.

Laton Ventures’ın LP’leri arasında, sektörde tanınmış isimler bulunuyor, bunlar arasında Gram Games Kurucu Ortağı Mehmet Ecevit, Loop Games Kurucusu Mert Gür, Ruby Games Kurucusu Mert Can Kurum gibi isimler yer alıyor. Ayrıca, Supercell gibi büyük oyun şirketlerinin de desteği var. Türkiye İş Bankası 100. Yıl Girişim Sermayesi gibi pek çok önde gelen finans kuruluşunun da Laton Ventures’in yatırımcılarını oluşturduğu biliniyor.

Laton Ventures, yatırım yaptığı şirketlere geniş kapsamlı operasyonel danışmanlık sağlayarak, özellikle pazarlama stratejileri, oyun tasarımı, yazılım geliştirme ve veri analizi gibi alanlarda büyümelerine önemli katkılar sunmayı hedefliyor. Şirketin tecrübeli yatırım ekibi ve deneyimli danışman kadrosu, bu hedefe ulaşmada kritik bir rol oynuyor. Laton Ventures’ın kurucu ortağı ve lideri Görkem Türk, önceki görevi Google’da Oyun ve Startup Sektör Yöneticisi olarak deneyim kazanmıştır. Ayrıca, Peak Games ve Boston Consulting Group gibi önde gelen şirketlerde çalışmış deneyimli bir yatırım ekibi de bulunmaktadır.

Görkem Türk, yaptığı açıklamada şu noktalara değindi:

“Türkiye ile global oyun ekosistemi arasındaki köprü konumumuz ve sunduğumuz operasyonel danışmanlık modelimiz sayesinde, Türkiye dahil dünyanın dört bir yanından en iyi yatırım fırsatlarına erişim sağlıyoruz. Küresel ölçekte başarıya ulaşacağına inandığımız ekipleri destekleme konusunda çok heyecanlıyız.”

Bu yazıyı paylaş: