Tomorrow

Kıyas ve İlerlemek

Kıyas ve İlerlemek

Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakmaya karar verirseniz, hayatınızın farklı olabileceği konusunda muhtemelen hepimiz hemfikir olabiliriz. İnsanlar genellikle hayatta ne kadar iyi olduklarını belirlemek ve kişisel değerlerini buna dayandırmak için kendilerini başkalarıyla karşılaştırırlar. Ancak, bu genellikle kendiniz hakkında çok iyi hissetmenize yol açmaz. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakmanın ilk adımı, karşılaştırmaların genellikle olumsuz olduğunu ve çoğu zaman yardımcı olmadığını anlamaktan geçer. Neden kendinizi başkalarıyla karşılaştırma ihtiyacı hissettiğinizi ve bunun sizi nasıl etkileyebileceğini düşünmelisiniz. Bunların farkına vararak ilerleyebilecek ve karşılaştırmalarla zamanınızı boşa harcamaktan vazgeçebileceksiniz.

Başkaları için mutlu olun ve kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın.
Kıskançlık hissetmek ya da sizinle kendinizi karşılaştırdığınız kişi arasındaki bir rekabet hissetmek yerine, başkalarının başarısı için mutlu olmalısınız.

Motive olun, rekabetçi değil.
Kendinizi bir başkasıyla karşılaştırırken kıskançlık veya rekabet duygusu hissetmek yerine, bu duyguyu ilham veya motivasyona dönüştürmelisiniz.

Bu yazıyı paylaş: