Tomorrow

Kendi Kendinizin Destekçisi Olun!

Kendi Kendinizin Destekçisi Olun!

“İnsan kendine inandığı zaman başkalarını ikna etmeye çalışmaz. Kişi kendinden memnun olduğu zaman başkalarının onayına ihtiyaç duymaz. Kişi kendini kabul ettiği zaman tüm dünya da onu kabul eder.” Lao Tzu

📌 Kendinize ne kadar güvenirseniz, içinizdeki “Yapamam” diyen sesi o kadar sakinleştirebilirsiniz. Düşüncelerinizden sıyrılıp değerleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz.

📌 Düşük özgüvenden muzdaripseniz, muhtemelen endişeleri ve algılanan hataları düşünme ve onları mide bulandırıcı bir şekilde tekrar etme eğilimine aşinasınızdır. Ancak deponuzu güvenle doldurursanız, aşırı düşünme döngüsünü kırabilir ve iç eleştirmeninizi susturabilirsiniz.

📌 Kendinize olan güveniniz arttıkça, yeteneklerinizi geliştirmeye daha çok yöneleceksiniz. “Ya olursa” düşünceleri hala ortaya çıkacaktır: “Ya başarısız olursam?” “Ya kendimi utandırırsam?” Ancak özgüvenle, bu düşünceler artık felç edici olmayacak. Bunun yerine, sizin için bir anlam ifade eden hedeflerin peşinden koşarken gösterdiğiniz ilerlemenin enerjisini hissederek, yine de gülümseyip hareket edebileceksiniz.

Bu yazıyı paylaş: