Tomorrow

Başlamak İçin Mükemmel Zamanı Beklemeyi Bırakın: Öyle Bir Zaman Yok

Başlamak İçin Mükemmel Zamanı Beklemeyi Bırakın: Öyle Bir Zaman Yok

Harekete geçmeniz için mükemmel bir zaman yoktur. Bir projeyi başlatmanın, ailenizle vakit geçirmenin, kitap yazmanın, alışkanlığınızı değiştirmenin ya da yeni bir alışkanlığı benimsemenin mükemmel bir zamanı mevcut değil. Bunu kabul ettiğinizde, her gün çok daha verimli işler yapacaksınız.

🎯Bahaneleri Yok Edin!

“Hedefinizle aranızda duran tek şey, neden başaramayacağınıza dair kendinize sürekli anlattığınız saçmalıktır.” Jordan Belfort

Bahaneler bulmak ve başlamamayı haklı çıkarmak kolaydır. Kafanızı rasyonalizasyonlar ve boş bahanelerle ne kadar uzun süre doldurursanız, harekete geçmek için o kadar az zamanınız olur.

“Daha çok tecrübem, param, zamanım ve kaynağım olduğunda başlayacağım” demek kolay. Gelecek yıl bu zamanlar, çok daha fazla bahaneniz olacak. Bu bir döngü. Ve bir kez döngüye yakalandığınızda, özgürleşmek ve umursadığınız anlamlı bir şey yapmak zor olmaya başlar.

En büyük engeli aşmak!

Birçoğumuz için en büyük engel, basitçe başlamaktır. Bir adım atmak… Güvenli bölgenin dışına çıkmanız gereken zihniyeti oluşturursanız, hayal edebileceğiniz kadar büyük ve başarılı olabilirsiniz. Henüz kendinize yeterince güvenmiyorsunuz.

Bahaneleri aşabilirseniz, dünyada bir etki yaratmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz demektir. Yeni bir projeye başlamanıza bile gerek yok. İhtiyacınız olan şey, duygusal ve derinden bağ kurabileceğiniz bir şey…

Kaynak: observer

Bu yazıyı paylaş: