Tomorrow

Italian Founders Fund, 50 Milyon Euroluk Yeni Fonunu Duyurdu

Italian Founders Fund, 50 Milyon Euroluk Yeni Fonunu Duyurdu

İtalyan girişimcilere ve kuruculara odaklanan Italian Founders Fund (IFF), 50 milyon euroluk yeni bir fon oluşturduğunu açıkladı. Venture capital (VC) firması, bu fonun girişimcilerin karşılaştığı zorlukları anlayan ve kurucu dostu bir yaklaşımı benimsediğini belirtiyor.

IFF, bu yeni fonla birlikte sektörden bağımsız olarak küresel büyüme hedeflerine sahip yaklaşık 25 girişime yatırım yapmayı planlıyor. Firma, tohum öncesi ve tohum yatırım turlarına katılacak ve erken aşamadaki girişimleri destekleyecek.

Kurucuların hedefleri ve yeteneklerine büyük önem veren IFF, hırslı, şeffaf ve başarısızlık korkusu olmayan girişimcileri arıyor. Yatırım miktarları 500 bin ile 1.5 milyon euro arasında değişen VC, girişimcilere ayrıca kuruculardan oluşan bir topluluğa erişim ve mentorluk desteği de sunuyor.

IFF kurucu ortağı Lorenzo Franzi, “IFF, İtalya’daki erken aşama kurucuların tohum öncesi ve tohum aşamalarında yüksek inançlı bir lider yatırımcı bulma zorluğunu ele alıyor” dedi. “İtalya’da süreçler, hız ve girişimci odaklı zihniyet konusundaki statükoya meydan okumak çok önemli.”

Bu yeni fon, İtalya’daki girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve yenilikçi fikirlerin küresel pazarda başarılı olmasına yardımcı olmayı hedefliyor. Italian Founders Fund, erken aşamadaki girişimcilere sunduğu finansal destek ve mentorluk ile, İtalya’daki yenilikçi girişimlerin büyümesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Bu yazıyı paylaş: