Tomorrow

Hiwell, Avrupa’da Büyümesini Sürdürüyor

Hiwell, Avrupa’da Büyümesini Sürdürüyor

Yolculuğuna Türkiye’de başlayan online terapi platformu Hiwell, Avrupa ülkelerinde de güçlü bir büyüme ivmesi yakaladı. Hiwell Kurucusu ve CEO’su Ali Ozan Özçiçek, Avrupa’daki gelirlerinin Türkiye gelirlerine yaklaştığını belirterek, “Ürünümüzü ve modelimizi Türkiye’de geliştirdikten sonra Avrupa ülkelerinde de ürün-pazar uyumunu yakaladık” dedi.

Bu global başarının ardından Hiwell, Seri A Öncesi yatırım turunda 28.5 milyon dolar değerleme üzerinden 3.5 milyon dolarlık yeni yatırım aldı. Yatırım turuna önceki tura öncülük etmiş ve devam yatırımlarını yapan Boğaziçi Ventures, Eksim Ventures gibi şirketlerin yanı sıra, melek yatırımcı Dr. Hüseyin Başçiftçi, Ünlü Portföy Ar-Ge GSYF ve Kinesis Teknoloji Yatırımları A.Ş. de katıldı.

Hiwell’in başarısının temelinde, yüksek etik standartlara sahip ve yetkin lokal psikologların seçiminde gösterdiği titizlik yatıyor. CEO Ali Ozan Özçiçek, “Sunduğumuz hizmetin gerektirdiği etik ilkelere bağlı ve yüksek lisanslarını yapmış yetkin lokal psikologların seçiminde yüzde 5 civarında bir kabul etme oranımız var. Kuruluşumuzdan bu yana platformumuzda hizmet verecek psikologların belirlenmesinde yalnızca yüksek lisans diplomalarını ilgili ülkedeki resmî kurumlardan kontrol etmekle kalmıyor, kapsamlı mülakatlarla hem yetkinliklerini hem de terapistliğe dair mesleki etik ilkeler konusundaki bilgilerini ölçüyor ve eleme yapıyoruz.” dedi.

Online terapi, geleneksel terapi yöntemlerini dijitale taşıyarak danışanların mekân sınırlaması olmadan psikolojik destek ihtiyaçlarına mahremiyet ve etik ilkelerle ulaşmalarını sağlıyor. Bu modelin yarattığı değer, Türkiye’de 6 Şubat 2023’te yaşanan deprem felaketinin ardından daha da belirgin hale geldi. Hiwell, depremden etkilenen 400’ü aşkın kişiye ücretsiz psikolojik destek ve terapi hizmeti sunarak onların duygusal ve psikolojik iyileşme süreçlerine katkıda bulundu.

Hiwell, 1200’den fazla klinik psikoloğuyla, danışanlarının ihtiyaçlarına en uygun yetkin psikologlara kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor. CEO Ali Ozan Özçiçek, “Yetkin psikologlardan oluşan uzmanlarımızın ve değer yaratan özgün işlere odaklanan ekibimizin terapiyi herkes için erişilebilir hale getirme misyonumuza bağlılığı sayesinde, 8 ülkede yüzbinlerce insanın yaşamına dokunuyoruz. Bu gerçekten çok özel bir yolculuk ve sunduğumuz hizmetlerle danışanlarımızın kendilerini daha iyi hissetmelerine eşlik ediyoruz.” dedi.

Bu yazıyı paylaş: