Tomorrow

Hayat Senin Hayatın

Hayat Senin Hayatın

Zaman, senin zamanın. Hayat, senin hayatın. Gün, senin günün. Olabilecek en güçlü, en yakışıklı ve en genç halindesin bugün. Günden güne daha tecrübeli olacaksın elbet ama tecrübeli olmanın yaşlanmak gibi bedeli var ve o bedeli ödemek ister istemez kaçınılmaz. Bugün senin hayatının benzersiz bir günü, kendinle barışabilir, hayatın güzelliklerini görebilir ve sahip oldukların için mutlu olabilir ve daha iyisi için mücadeleyi daha ileriye taşıyabilirsin.

Yeni bir güne uyandığında nasıl bir gün olacağı sana kalmış. Yeteneklerini kullanarak, kalabalıklardan ayrılabilir ve sana verilmiş olanı kullanabilirsin. Fark yaratabilirsin. Yapılmayanı yapabilirsin. Yıllardır içinde tuttuklarını artık gerçekleştirmek için gayret etmeye başlayabilirsin. Hayat, senin hayatın.

Keşkelerin toprağında kalmamak için cesur olacak mısın? Cesaret radikal bir karar vermekten ibaret değildir. Cesaret insiyatif almak, görevleri paylaşmak ve hayatı, işi ve geleceği güzelleştirmeye çalışmaktır. Hayat, senin hayatın. Cesur olmaya veya olmamaya sen karar vereceksin ve ona göre yaşayacaksın.

Başarılı olmaya cesaretin var mı? Kalabalıklarda kaybolmak daha kolay. Sen karar vereceksin başarılı olup olmamaya. Başarılı olmak zor, emek, çalışma ve gayret istiyor ama zor olduğu için az kişi başarılı. Başarılısız olmak çok daha kolay. Başkasını suçlamak çok daha kolay. Başarısızlık için koşulları ve zamanı suçlamak daha da kolay. Seçimini sen yapacaksın. Hayat, senin hayatın.

Kendin olmaya hazır mısın? Başkalarının her yaptığını yapmamaya, kendin gibi davranmaya, kendi yoluna gitmeye hazır mısın? Kendin olmaya ve kendini keşfetmeye vakit ayırmak ve kendi kilitlerini açmak başka bir cesaret. Hayat, senin hayatın. Kendini tanımak ve kim olduğunu bilmek senin kararın.

Gideceğin yol ancak senin seçtiğin yol. Sen bilebilirsin nereye gitmek istediğini ve yolun seni nereye götüreceğini. Kendi yolunu kendin seçmeye hazır mısın? Zaman sınırlı, başkalarının isteklerine veya başkalarının tercih ettiği yollar yerine kontrolü eline alma zamanın geldi. Hayat, senin hayatın.

Anı yaşamaya ve andan keyif almaya var mısın? Yoksa kolay olanı seçerek şikayet etmek, memnuniyetsiz olmanın peşinden mi gideceksin. Çevreyi keşfetmeden, yakındakini görmeden, bugünü anlamadan ve güzellikleri görmeden, sadece kendi zihnini takip ederek hayatını yaşamaktan ve anı kaçırmaktan yorulmadın mı? Hayat, senin hayatın. Seçim senin seçimin…

“Hayat, senin hayatın.
İzin verme itilmesine, kederli teslimiyetin içine.
Hazır ol beklediğine.
Çıkış yolu vardır elbet. Işık var bir yerde.
Belki çok parlak değil ama defeder karanlığı.
Hazır ol beklediğine.
Tanrı sana fırsatlar sunacak.
Tanı onları… ve kullan.
Ölümü yenemezsin ama yok edebilirsin yaşarken ölmeyi…
Ve sen öğrendikçe bunu yapmayı, daha da aydınlık olacak. Hayat, senin hayatın. Tanı onu, ona hala sahipken…
Sen muhteşemsin.
Tanrı bekler mutlu etmek için seni.” 
Charles Bukowski

Teşekkürler,
Ferhat Yalçın
Founder at Tomorrow

Bu yazıyı paylaş:

Yorum gönder