Tomorrow

Düşünmeyi Bırakıp Yapmaya Başlamanın Üç Basit Yolu

Düşünmeyi Bırakıp Yapmaya Başlamanın Üç Basit Yolu

Hayatta birçok şey, düşüncelerle sınırlı kaldığında gerçekleşmez. Hayaller ve hedefler, sadece zihinde kaldığında birer ütopyadan ibarettir. Başarmanın ilk adımı, düşünmeyi bırakıp harekete geçmektir. Her başlangıç zor gelebilir ama unutma, yolculuklar bir adımla başlar. Korkularını bir kenara bırak ve eyleme geç. Harekete geçtiğinde, düşündüğünden çok daha fazlasını başarabileceğini göreceksin. Çünkü büyük değişimler, küçük adımlarla başlar. Unutmayın, düşünenler değil, harekete geçenler kazanır. İşte düşünmeyi bırakıp harekete geçmek için üç basit yol:

Bir Alışkanlık Oluşturun: Bir alışkanlığa başladığınızda, istediğiniz şeyi yapmanızı engelleyen mazeretleri ortadan kaldırırsınız. Bu becerinizi geliştirdikçe daha da iyi bir hale gelirsiniz.

Dikkat Dağıtıcı Unsurları Ortadan Kaldırın: Dijital yaşamınızdaki dikkat dağıtıcı unsurları azaltabilir ve fiziksel yaşamınızdaki dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırabilirsiniz (örneğin minimalist olmak gibi ). Daha az dikkat dağıtıcı unsur ile devam etmek amacınıza ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Motivasyonel Judo Yapın: Sizi yapmaktan alıkoyan psikolojiyi anlarsanız, bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Gülünç derecede kolay bir alışkanlıkla başlayın, böylece bunu yapmayı her gün sürdürebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş: