Tomorrow

Başlangıç Noktası WhatsApp Ağı – 9 Haziran 2020

Başlangıç Noktası WhatsApp Ağı – 9 Haziran 2020

Başlangıç Noktası içeriklerimizle herkese merhaba!
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

📜 Teknoloji tarihinde bugün:

Ünlü film Jurassic Park, Washington D.C.’de gösterime girdi (09.06.1993)

✈️🤖 2021’de canlı bir pilot ile yapay zeka pilotu karşı karşıya gelecek.

ABD Hava Kuvvetleri araştırmacıları 2021’in Temmuz ayında havadan havaya mücadelede pilot bir uçağı düşürmek için tasarlanmış otonom bir drone’un canlı bir pilota karşı bir it dalaşı gerçekleştirmesi için çalışıyorlar. İt dalaşı, ülkelerin birbirinin savaş uçaklarının çevresinde burgu gibi dönüşlerle taciz için manevra yapması anlamına geliyor.

https://bit.ly/3f4Adlm (İngilizce)

🇨🇳⛓ Birleşmiş Milletler blokzinciri teknolojisine yönelik çalışmalarını artırıyor.

Birleşmiş Milletler’in 15 ajansından birisi olan Birleşmiş Milletler İnovasyon Ağı (UNIN), kurumlararası blokzinciri platformu Atrium’u geliştirdi. BM kuruluşlarının blokzinciri ile öğrenmesini ve deney yapmasına imkan sağlayan Atrium, farklı ajanslar arasındaki işbirliğini teşvik eden bir topluluk oluşturuyor.

https://bit.ly/2XvLQvK (Türkçe)

🖨🐁 3D yazıcılar kullanılarak fareler üzerinde kulak yetiştirildi.

Çin’in Sichuan Üniversitesi’nden Maling Gou ve meslektaşları, 3D yazıcılar kullanarak farelerin sırtlarında insanlarınkine benzer kulaklar yarattı. Kulağı geliştiren ekip, bu teknolojinin ameliyat gerektirmeden insanlarda yeni kulaklar veya diğer vücut kısımlarını oluşturmak için kullanılabilmesini amaçlıyor.

https://bit.ly/3f734Wb (İngilizce)

🚀🔗 Günün blogu

Doç. Dr. Dicle Yurdakul, geleceğin iş dünyası, meslekleri ve becerileri kavramlarının COVID-19 süreci sonrasında nasıl şekilleneceğini anlatıyor. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://bit.ly/37dHOuT (Türkçe)

📊 Günün grafiği

Sizce 2019 yılı itibariyle dünyada kaç tane websitesi var?
Cevabı ve yıllara göre değişimini görmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://bit.ly/2AO3G4a (İngilizce)

🎥 Günün videosu

Başlangıç Noktası’ndan Deniz Özgür, bu haftaki videosunda COVID-19 krizine karşı geliştirilen blokzincir projelerinden bahsediyor.

https://bit.ly/30uvc14 (Türkçe)

🎙 Günün podcasti

Imperial College London hastanesinde Microsoft’un karma gerçeklik sağlayan ürünü HoloLens kullanarak COVID-19 enfekte hastaları tedavi eden doktorlar tecrübelerini aktarıyor. Ek olarak IBM Research direktörü Dario Gil, bilimsel işbirliğinin geleceği hakkındaki düşüncelerinden bahsediyor.

https://bit.ly/37e5BLc (İngilizce)

🤓 Günün online etkinliği

Berlin Schaubühne Genel Sanat Yönetmeni Thomas Ostermeier “Salgın ve Sonrası” başlığında Çağdaş Gösteri Sanatları Atölyesi’ne söyleyişe katılıyor. Saat 23:00’da aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://bit.ly/2AjkZKh (İngilizce)

👨🏻‍💻👩🏻‍💻 Günün online kursu

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün verdiği Mühendislikte Yönetim: Strateji ve Liderlik konulu kursa aşağıdaki link üzerinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

https://bit.ly/30iJ3Yt (İngilizce)

🎼 Günün online konseri

Progresif rock grubu Gevende’nin sesi olarak bildiğimiz Ahmet Kenan Bilgiç, Zorlu PSM instagram sayfası tarafından düzenlenen #PSM’yleKal etkinlikleri kapsamında evinize konuk oluyor. Konsere saat 22:00’da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://bit.ly/3h4PG6N (Türkçe)

Bu yazıyı paylaş:

Yorum gönder