Tomorrow

Başarının İlham Verici 7 Farklı Tanımı

Başarının İlham Verici 7 Farklı Tanımı

💫 Başarı her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaktır: Başarı, büyük sonuçlara yol açmasa bile, yaptığınız her şeyde elinizden gelenin en iyisini yaptığınızda elde edilebilir. Elinizden gelenin en iyisini yaptıysanız, çabalarınızla gurur duymalısınız.

💫 Başarı, somut hedefler belirlemektir: Hedef belirlerken gerçekçi ve somut olun. Başarı, soyut hedefler belirlemekten gelmez. Nereye gittiğinizi biliyorsanız, sonunda planlanan varış noktasına varmasanız bile, bu başlı başına bir başarıdır.

💫 Başarı, ev diyebileceğiniz bir yere sahip olmaktır: Ev, kalbinin ait olduğu yerdir. Bir yere ev diyebildiğiniz zaman her zaman başarılı olursunuz. Evin belirli bir yapı olması gerekmez. Bir ülke, bir şehir ve hatta bir kişi olabilir. Kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz bir yeriniz varsa, zaten harika bir şey başarıyorsunuz demektir.

💫 Başarı, ihtiyaç ve istek arasındaki farkı anlamaktır: Aylık yükümlülüklerinizi ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsanız başarılısınız demektir. Bir şeye ne zaman kesinlikle ihtiyacınız olduğunu ve ne zaman onsuz yapabileceğinizi belirleyebilmek, genellikle finansal istikrara yol açar ve başarılı olmak için harika bir yoldur.

💫 Başarı, bazen hayır demeniz gerektiğini öğrenmektir: Başarı ancak dengeli bir yaşamla gelir. Dengenin bir parçası hayır demeyi öğrenmektir. Hayır demek bencil olduğunuz anlamına gelmez; sadece öncelikleriniz olduğu ve herhangi bir zamanda neye dikkat etmeniz gerektiğini bildiğiniz anlamına gelir.

💫 Başarı korkunun üstesinden gelmektir: Bir korkuyu yenmek sizi yenilmez hissettirir. Her hafta küçük bir korkuyla yüzleşmek bile olsa, bu kesinlikle gurur duyulacak bir şeydir. Daha büyük korkular daha fazla zaman alacaktır, ancak korkunun üstesinden gelmek için yaptığınız her çalışma başarıya götürecektir.

💫 Başarı, bir şeye inandığınızda ayakta durmaktır: Başarılı insanlar tüm kalpleriyle inandıkları şeylerden asla vazgeçmezler. Birçok insanın katılmadığı görüşlere sahip olabilirsiniz, ancak araştırmanızı yaptıysanız ve bunun sizin için doğru inanç olduğunu biliyorsanız, savaşmadan bırakmamalısınız.

Bu yazıyı paylaş: